Choď na obsah Choď na menu
 


Tu chcem písať o Obíkovi a o mne.Novinky, zážitky, pocity, úspechy aj neúspechy, radosti každodenného života, ale aj výnimočných chvíľ. O tom, čo nám život nadelil, dal, ponúkol a zobral. O tom, čo sa nám podarilo, čo sme dokázali, čo sme pokazili. Rozmýšľať ako ďalej, napraviť pokazené, vylepšiť hotové a budovať lepšie.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Inzerát.

(Jana., 24. 6. 2011 16:42)

Nádherný inzerát ba Bazoši.Stratil sa nám krokodíl, Ušiel z domu.

Dva vtipy z práce.

(Jana., 18. 6. 2011 20:31)

Upratovačka príde na políciu, že ju znásilnili.A to ste nemohli utiecť. Nie, vľavo stena, vpravo stena, za mnou on a vpredu som už mala umyté.
Kamarát sa chváli kamarátovi:Včera mi vyšiel článok. Nevedel som, že píšeš do novín.Nepíšem, mám pásomnicu.

"Normálny deň"

(Jana., 16. 6. 2011 15:56)

Musím isť jazdiť, ale vôbec sa mi nechce do toho tepla.Už som uvarená z roboty.Bruno ma poprosil, nech mu dobijem kredit a ja som omylom dobila svoj.Juro je v Paríži, tak som si na počesť jeho výletu dala 20 deko parížskeho šalátu.Kolegyňa z dôvodu, že nejde na dovolenku si dala bulharský.Poliaci chceli k číne paličky, tak som im dala dve ceruzky/paličky nedržíme/.No nič idem sa rozvariť alebo upiecť.

Sto ľudí, sto chutí...

(Jana., 15. 6. 2011 13:23)

Zvykla som si už tak tipovať zákazníkov, čo si asi budú jesť, celkom dobre hádam polievky a guláš.Keď v rade stáli tri slečny z kancelárie, tipovala som hydinové soté, pečené kura,vyprážaný karfiol alebo vyprážaný syr.Musím sa ešte veľa učiť, bola to tri krát držková.

Sto ľudí, sto chutí...

(Jana., 12. 6. 2011 11:46)

Vďaka mojej novej práci som sa rozhodla, že urobím hĺbkovú štúdiu o stravovacích návykoch národov pracujúcich v DNV.Na začiatok Nemci:do každej polievky/fazuľová, kapustová/si dajú ryžu.Kombinácia: ryža, dusená kapusta a vyprážaný syr, ma prestali udivovať.

Potopa.

(Jana., 7. 6. 2011 10:15)

Včera nám odišla napájačka a vytopila všetko,tak si lietam z fúrikom po tej úzkej fošni.Časopis Život zas nesklamal.Dva dobré vtipy:Slovenská pošta stiahla všetky známky s portrétmi politikov. Ľudia nevedeli, ktorú stranu majú opľuť.
Karol IV.chodí po hrade a všetci poddaní sú opití.Oslavujeme Vaše meniny. Ale veď nie je Karola.Ale je štvrtého.

Skapal pes.

(Jana., 1. 6. 2011 15:51)

Nie doslova, ale sa to tak hovorí. Na pumpe bola v nedeľu od rána príšerná nuda. Jeden z chlapov čo k nám chodili na pivo prišiel pred obedom a pýtal sa čo je nové, tak som mu obrazne povedala, že skapal pes.Chcel sa ešte niečo opýtať, ale medzitým prišli zákazníci, tak len vypil pivo a odišiel.Večer sa zjavil znovu a hneď od dverí sa pýtal aký pes skapal, malý, veľký,mladý, starý.Vysvetlila som mu, že to sa len tak hovorí.Vydýchol si, aj žene doma porozprával, že na pumpe skapal pes.

Poistený list.

(Jana., 21. 5. 2011 8:58)

Predvčerom večer som našla v schránke oznam,že mám na pošte poistený list.Skoro dva dni som rozmýšľala, čo by v ňom mohlo byť.Bol v ňom jeden gastro lístok z bývalej roboty.

Ja mám dnes voľno.

(Jana., 19. 5. 2011 6:55)

A nie, že by som nemala robotu, len nemusím nikam ísť.A pomaly si zvykám na novú robotu, ale keď sa vyskytne niečo lepšie zdrhnem.A to mi ešte na dostihoch vrana ukradla polovicu jedla. A to ma v robote zvozil chalan, že som mu naložila veľa jesť, že chudne do plaviek.A,a,a....stále niečo...

Prší

(Jana., 15. 5. 2011 8:15)

A ideme na dostihy. Vôbec sa mi nechce. Expo takéto počasie tiež nemiluje. Hlavne, že som včera celú záhradu popolievala.

Voľno.

(Jana., 8. 5. 2011 13:17)

Dnes som sa vyvaľovala v posteli do siedmej.To je môj osobný rekord za pol roka.Ináč žijem podľa hesla: Farmárova žena je o štvrtej ráno v posteli iba keď rodí alebo je mŕtva.Porobila som potupné domáce práce a chcela som isť na záhradu, ale začalo pršať.Neviem ako budem robiť včera mi JS potvora Penelopa predľžila ruky o dvadsať čísiel.Chcela som za jej odjazdenie príplatok,lebo si budem musieť kúpiť nové svetre, všetky rukávy mi budú krátke.Prvý krát mám z jazdenia v káre svalovicu na bruchu.

MS.

(Jana., 2. 5. 2011 4:58)

Už na hokej viac nepôjdem,je keď niekomu fandím tak vždy zle dopadne.Ale zážitok to bol.Hluchá som ešte viac a týždeň budem ticho. Zabudla som doma vyložiť hlasivky.

MS.

(Jana., 1. 5. 2011 11:55)

Bruno má brigádu, ktorú mu určite mnohí chlapi závidia. Robí organizátora na MS.Je pri tom a má to ešte aj zaplatené.Dnes večer idem za ním,nech si tej atmosféry užijem aj ja.Hlasivky nechám doma.

Polievačka.

(Jana., 25. 4. 2011 20:31)

Blatnický sa zas vložil do tých sviatkov,Práve som zistila, že baby oblieval vodou po holení značky Diplomat.

Jar,

(Jana., 24. 4. 2011 8:56)

Jar som zažila veľa krát,ale vždy ma dostane. Hlavne, keď stále neprší.Prežieram sa redkvičkami,šalátom,mladou cibuľou, medvedím cesnakom.Je pravda, že túto jarnú očistnú kúru potom dopľňam rezňami,pečeným mäsom a podobne. A po tisíci krát mi vykypelo ľanové.

Jedlo.

(Jana., 21. 4. 2011 15:27)

Nastúpila som do novej roboty.Práca je podobná ako na pumpe, len robím viac z jedlom a je jej podstatne menej za trochu viac peňazí.Od večera ma strašili, koľko bude po polnoci roboty,všetko som stihla za hodinu a do rána už len čítala, jedla, pila kávu a fajčila.

Posledné úpravy.

(Jana., 17. 4. 2011 7:09)

Pre dostihmi, zašila som si dieru medzi nohami( iba na drese).

Deja vu!

(Jana., 16. 4. 2011 20:51)

Práve som si pozrela film Občiansky preukaz.Deja vu!!

Naposledy

(Jana., 12. 4. 2011 13:15)

Asi dnes píšem naposledy.Včera som zistila,že hasiči po tom požiari na lúke všetky obhorené kmene nahrnuli k chodníku.To je niečo pre Obíka toho zo strachu porazí keď ho tam vôbec dostanem.

Karel.

(Jana., 12. 4. 2011 12:55)

Keď som s ním bola druhá v Tekove tak dekorácia bola pod
jeho úroveň.Najskôr Janovi Popelkovi skoro vybil zuby a potom chodil len po zadných.Do toho chaosu prišlo asi trinásť ročné dievča v kroji a snažilo sa mi dať cenu,veľkú papierovú krabicu.Bola odhodlaná splniť svoju úlohu za každých okolností.Vôbec nepočúvala nech mi to nechá na veži a keď som klusala k maštaliam tak som sa bála obzrieť či nebeží za mnou.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »