Choď na obsah Choď na menu
 


Tu chcem písať o Obíkovi a o mne.Novinky, zážitky, pocity, úspechy aj neúspechy, radosti každodenného života, ale aj výnimočných chvíľ. O tom, čo nám život nadelil, dal, ponúkol a zobral. O tom, čo sa nám podarilo, čo sme dokázali, čo sme pokazili. Rozmýšľať ako ďalej, napraviť pokazené, vylepšiť hotové a budovať lepšie.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Karel.

(Jana., 14. 9. 2011 22:17)

Mám veľkú radosť keď čítam ako Karel dobre behá,prajem to Filipovi.Boli s Obíkom ako dvojičky, decentní páni,rozumní,milí,ľahko jazditeľní.Proste majú vlastnosti aké si praje každý majiteľ.

Poďakovanie.

(Jana., 13. 9. 2011 19:16)

Ďakujem Fortúne z celeho srdca, na to čo mala narobené, aký mala zdravotný problém,vďaka mojej blbosti. Všetci čo ju videli po úraze ako stojí na spenke povedali,že v živote nebude behať.Ujo Imro, Bruno atď...Môj veterinár povedal,bude to dobré ale musíš vydržať rok.Rok sa naplnil, a som najšťastnejší človek na svete. Bruno by mal radosť.Každý večer mu pošlem správu, čo som s koňmi robila, čo som kŕmila,a ako som sa mala rada.

Fortuna.

(Jana., 11. 9. 2011 8:42)

No a ideme vyskúšať, či noha vydrží, doma držala.Išla som včera z nákupom okolo kostola a fotila sa tam svadba. Raz sme išli s Brunom a strčili sme sa zozadu medzi svadobčanov a veselo nechali fotiť. Tá rodina určite dodnes rozmýšla, kto sme.Raz sme sa zas nasáčkovali na detské predstavenie o kozliatkach.Na konci malo každe dieťa niečo zarecitovať, tak sme radšej zdrhli.

Internetbanking.

(Jana., 1. 9. 2011 13:34)

Človek ani nos z baráku nevystrčí a minie všetky peniaze.

Film.

(Jana., 20. 8. 2011 11:18)

Práve som si pozrela Líbáš ako búh. Dobré!

Varenie.

(Jana., 18. 8. 2011 13:52)

Bruno nenávidel polotovary. Ja som ich často nevarila, ale občas z časových dôvodov... Napríklad taká hrachová polievka,je s ňou roboty na pol dňa. Tak som kúpila dve sáčkové uvarila, dochutila cesnakom, čiernym korením,majoránkou a opiekla dva nakrájané rožky.Dôkazový materiál,inkriminované sáčky som zahrabala na dno smeťáku. Tri zjedené taniere boli jasným ukazovateľom, že na nič neprišiel.

Obík.

(Jana., 12. 8. 2011 7:18)

Keď k nám Bruno prišiel,a na jar sme začali trénovať, jeden deň som musela zostať do večera v robote, Bruno povedal,že Obajza zoberie von. Len som ho upozornila,že nemá rád chlapov.Samozrejme to ofrflal, že to sú moje výmysly.Večer, keď som sa pýtala ako chodil,povedal:Toho debila si jazdi sama.Dodnes neviem, čo mu vyviedol, ani sa to už nedozviem.

Chlapy.

(Jana., 11. 8. 2011 10:05)

Sú hrozní, keď zomrel Bruno vrhli sa na mňa ako supy. Hlášky typu: Štyri roky čakám, kedy sa z Brunom rozídeš, aby som sa s tebou mohol vyspať. Tak som mu na to povedala, že sú aj takí, ktorý márne čakajú desať rokov.Je to ešte moc čerstvé a moc boľavé.Život s ním bolo peklo aj raj zároveň,dvaja tvrdohlaví ľudia z ktorých ani jeden nechcel ustúpiť.Keď som mu zavolala, vynadal mi,že ho kontrolujem, keď som nevolala, zavolal on, prečo nevolám, že naňho kašlem. Smutno.

Nová robota!

(Jana., 3. 8. 2011 19:56)

Dnes som bola v novej robote.Ľudia tam je dobre,to sa s predošlou nedá ani porovnať. Perfektná partia mladých ľudí, sranda a žiadne ohováranie, závisť. Keď ma to uživí tak tam rada zostanem.Medzi tými mladými som si pripadala ako pedagogický dozor, ale aj o tridsať rokov mladšie.

Zrazu mám zas čas na čítanie.

(Jana., 30. 7. 2011 19:49)

Včera som zvládla Román pro muže, ale dosť ma sklamal, ostatné jeho knihy sú podstatne lepšie.Práve som si priniesla Sedm záhad strážce dúší.Vašíček.Už sa teším, zakutrať pod paplón, dvadsať strán a spím.Potom pokračujem o tretej ráno, to už zas spať nemôžem.

Pes.

(Jana., 28. 7. 2011 19:19)

Teraz už môžem napísať aj zážitky, ktoré som za Brunovho života nemohla napísať. Napríklad o veľkom bradáčovi Fredym. Ako som už písala rád sa túlal a jedného dňa sa stratil úplne. Nebol v útulku, nevedel o ňom nikto nič. Asi za dva mesiace sa zrazu zjavil pred bránou, náš veterinár ho pustil do dvora a pes sa nás zrazu držal ako kliešť.Za týždeň prišiel kamarát s tým, že nášho psa hľadajú nový majitelia,plná Devínska jeho fotiek, odmena 350.- eur.Bruno bez slova vstal, prišiel k prvému stľpu z oznamom opísal číslo a ľudia si prišli pre psa. Ja som ani nemala odvahu vyliezť z baráku.Proste predal svojho psa a hovorí dal som im 50.- eur zľavu.

Čísla.

(Jana., 23. 7. 2011 10:15)

Asi pred mesiacom sme dostali nové súpisné číslo na dom. 7104 hovorím Brunovi, že to presne vystihuje nás: 7 šťastný rok, 1 boli sme jedničky, 0 bola naša minuloročná sezóna, a 4 je nešťastné číslo a v duchu som si pomyslela 4 znamená smrť.

Smútok.

(Jana., 19. 7. 2011 11:47)

Od rána sa snažím stále niečo robiť aby som sa nezbláznila. Pomaly mi to všetko dochádza, pomaly.

Bruno.

(Jana., 19. 7. 2011 10:40)

Bruno včera zomrel.

Slabá chvíľka.

(Jana., 15. 7. 2011 17:01)

No proste som v nejakom zvláštnom duševnom rozpoložení Brunovi sľúbila plnenú papriku.Už s ňou hodinu strácam čas.Včera ma večer Bruno vytiahol na pivo, zložila som si moje slepecké okuliare a išla na WC/Water closed/,vrátila sa k stolu upratala prázdne poháre, pozbierala neporiadok, vysypala popolník, a spokojná sama zo sebou som si sadla, a pobavene na mňa pozerajú štyria úplne cudzí chlapi. Proste som upratala susedný stôl.

Pokračovanie.

(Jana., 10. 7. 2011 13:14)

Jednu neskorú jeseň koncom novembra náš kamarát s otcom prišli zazimovať chatu,vypustiť vodu,upratať a pod.Večer si vypili, pohádali a náš kamarát Vlado išiel peši cez kopec do Slušovíc na diskotéku. Jeho otec značne opitý sa kompletne zabednil na chate, pozatváral všetky okenice, pozamykal,aby sa jeho "nehodný" syn nedostal dnu.Vyšiel na poschodie, a pred spaním sa rozhodol vyčurať z okna.Pripitý vypadol z okna, nič sa mu našťastie nestalo.Ale tri hodiny sedel v zmrznutý v nočnom negližé v kôlni a dúfal, že sa Vlado vráti čím skôr...

Teplo jak v riti.

(Jana., 10. 7. 2011 12:26)

Nechcela som sa neslušne vyjadrovať, ale toto sa nedá ináč nazvať. Držím palce všetkým klusákom v Tekove, hlavne nech to teplo v poriadku prežijú.Bruno musí dať za mňa pusu Karlovi, geniálny kôň.Ale vlastne som chcela napísať jednu starú príhodu nášho kamaráta. Ešte za mladi sme chodili na chatu na Kašavu,dedinu kúsok od Slušovic.Pokračovanie za chvíľu, idem doplnniť tekutiny.

Prestávka...

(Jana., 2. 7. 2011 13:44)

Tak sme si vďaka obdivuhodnej finančnej situácii dali prestávku s dostihami. Ale keď som dnes videla Bora ako sa balí na dostihy, tak sa k tomu určite vrátim.Je v tom kus života,priatelia,kamaráti a celková atmosféra.Zatiaľ som urobila hľbkovú štúdiu poriadku v dome a okolo.A ešte som chcela poďakovať všetkým, ktorý chodia na našu stránku, tento mesiac to bolo vyše tisíc ľudí. Všetkých pozdravujem!!!

Netypická nedeľa.

(Jana., 26. 6. 2011 16:31)

Neboli sme na dostihoch, tak sme jedli, spali, pozerali televízor, zase jedli a zase spali.A tak dokola.

Na porazenie...

(Jana., 26. 6. 2011 11:19)

Konečne som dnes nemusela vstávať o štvrtej, tak sa mi pre istotu o o piatej snívalo, že mi zvoní budík a zobudila som sa.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »