Choď na obsah Choď na menu
 


Tu chcem písať o Obíkovi a o mne.Novinky, zážitky, pocity, úspechy aj neúspechy, radosti každodenného života, ale aj výnimočných chvíľ. O tom, čo nám život nadelil, dal, ponúkol a zobral. O tom, čo sa nám podarilo, čo sme dokázali, čo sme pokazili. Rozmýšľať ako ďalej, napraviť pokazené, vylepšiť hotové a budovať lepšie.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Počasie

(Jana, 15. 10. 2009 14:36)

si z nás robí....Krátke dni a dlhé sople.Myslela som si, že sa už nebudem musieť zahadzovať a zapodievať našim susedom. Myslím si, že to je pod moju úroveň, ale chce to sám, tak to má.

Cicinkin.

(Jana, 13. 10. 2009 9:04)

To bol náš starý kocúr a dnes ho zrazilo auto.Bude nám za ním smutno, bol výborný lovec. Za roky,čo sme ho mali zožral andulku, zopár džungarov a osmáka degu.

Spomienky na minulosť

(Jana, 12. 10. 2009 12:16)

alebo film pre pamätníkov.Po 15 tich rokoch som robila zapisovateľku na výstave psov a hneď na Svetovke.Zopakovala som angličtinu aj ruštinu,dozvedela sa veľa o laikách,jack rusell teriéroch. V sobotu som chcela íšť k boxerom, ale boli beznádejne zadaní, tak som bola v kruhu pri cane corso.Veľa talianských vystavovateľov a taliansky rozhodca urobili atmosféfu fotbalového zápasu.Som mrada, že som nestratila oko na psov, lebo keď som po prvej triede zistila,čo sa rozhodcovi páči,určila som víťazov ostatných tried,CACIBa aj BOBa.Po príchode domov som zvozila Jeremyho ako vyzerá ale myslím,ýe si z toho nič nerobil a veselo ma vítal.

Zdeno.

(Jana, 6. 10. 2009 7:40)

V Topoľčiankach sme si založili klub Déčkarov išli domov. Vedela som,že tam bude veľa hladných tak som vypražila kurence.Všetci jedli a pochvaľovali si, že kura je dobré.Ja im na to,že to nie je kura, ale náš kocúr Zdeno.Potom som sa už len bavila na reakciách.Zdalo sa mi,že si všetci vydýchli,keď sme prišli domov a Zdeno behal po dvore.

Oslava

(Jana, 2. 10. 2009 12:49)

dopadla dobre.Kamarát vyhral niečo v Lote tak nás pozval na pizzu a pivo a tak sme to spojili.Všetci vyhrávajú a ja nemám také šťastie.No,aby som neklamala, raz som v potravinách vyhrala balík vložiek.Niečo vyhrám a aj to je na pi....

Narodeniny.

(Jana, 1. 10. 2009 8:34)

Bruno má dnes narodeniny, tak musím niečo vymyslieť, zatiaľ som ho aspoň nechala vyspať.V noci v práci začína byť chladno, tak si beriem Tajtrlu do spacáku.Som jak eskimák,dnes je zima na jedného psa , na dvoch psov...

Cúvanie...

(Jana, 28. 9. 2009 16:48)

Klaubík sa po dostihu sťažoval že mu to letos nejak neutíká, no nám to rovno cúva...

James Bond

(Jana, 21. 9. 2009 12:29)

Keď chcem Bruna naštvať tak ho volám James Bond. Nech si hovorí čo chce,niečo s Danielom Craigom majú spoločné /Škoda, že nie príjmy/.Dotiahla som to do detailov vystrihla som Craigovu fotku a nalepila ju Brunovi zvonku na občaňák.Už len čakám kedy na to príde.

Autokino.

(Jana, 20. 9. 2009 6:32)

Človek by si myslel, že keď máme Schengenskú dohodu, že už je na hraniciach kľud.Šef ma poslal zastupovať na nočnú ,úplne dozadu za Devínsku, kde bude končiť protipovodňový múr.Zažila som prevádzačov,policajtov, streľbu,zatýkanie a ani som z auta nevystúpila.Celé to prebehlo rýchlo, ako akčný film v autokine.Náš kamarát si pred pár rokmi tiež chcel zarobiť a previezol do Rakúska dvoch Afgáncov. Cestou naspäť mu vyfučal čln a on strávil tri hodiny v ľadovej vode zavesený na strome.Našťastie ho to stálo,len pár prstov na nohe.Jeho spoločník nemal také šťastie,doplával na breh a rozbehol sa cez lúku pre pomoc a cestou zomrel.

Osmijanko.

(Jana, 17. 9. 2009 9:10)

Tak sa volá kôň nášho kamaráta Jarínka.Pred dávnym časom som mu volala a strašným spôsobom ma zvozil, že neprídem ani žriebä pozrieť.Tak som sa povypytovala, čo má a keď som sa opýtala ako je staré, povedal, že už dve hodiny...

Autor podnetov

(Jana, 15. 9. 2009 14:16)

Ledva sme na dráhe vystúpili z auta už sa ma vedenie pýtalo čo to máme za suseda, poľutovala som pracovníkov Závodiska, lebo on keď niekoho začne otravovať tak je horší ako boľavý zub. Ale na jednej strane sa mu musí uznať,že sa stará o zamestnanosť širokého úradníckeho aparátu. Nemusia sa báť o miesto, keď vyriešia jeho sťažnosti a podnety majú splnený plán na rok dopredu.Na Miestnom úrade už uvažovali o samostatnom pracovníkovi, hneď som sa ponúkla.Keď nejde o život, tak ide o hovno.Nech si susedko píše a strápňuje sa pred ďaľšími organizáciami. Je to verný návštevník našej stránky,a milý sused.

Hady.

(Jana, 15. 9. 2009 10:41)

Dnes na nočnej som mala neskutočný zážitok.Asi o pol ôsmej si kolega odskočil kúpiť cigarety a ja som chodila po stavbe a hádzala Jeremymu aport. Užoviek bolo celé leto veľa, ale teraz začali ťahať jedna za druhou neomylne jedným smerom, krížom cez stavbu,parkovisko a prístupovú cestu.Za pol hodinu som ich napočítala skoro štyridsať a ako sa stmievalo radšej som zaliezla do auta.Ráno vedľa auta v blate bolo asi desať stôp po užovkách.Hadov sa nebojím ale z tohto mi behal mráz po chrbte.

Avia.

(Jana, 11. 9. 2009 12:46)

Včera som sa po dlhom čase viezla v Avii a spomenula som si ako sme išli s Jostekom z dostihov v Šuranoch.Pri Metre v Ivánke nám začalo niečo buchotať ako keby sme niečo ťahali a za chvíľu prestalo.Kričím na Josteka nech zastaví, že sme niečo stratili.Začal cúvať a myslel si,že sme stratili rezervu. Nebola to rezerva-bola to nádrž.

Veľké pranie.

(Jana, 23. 8. 2009 14:13)

Viem, že všetky ženy súťažia, ktorá bude mať krajšie vyprané a prvá zavesené prádlo. Všetky,okrem mňa.Pranie som zaradila medzi nútené práce a vďaka automatickej práčke to nie je strata času. Píšem o tom, lebo Jano Valentovič si priniesol niečo vyprať a ja som k tomu priložila naše.Na druhý deň mi priniesol podprsenku, že mu nesedí veľkosť.

Trochu veselšie...

(Jana, 22. 8. 2009 11:20)

Kamarátka mi telefonuje celá nadšená z príspevku ako sme naložili chlapa v Trenčíne a vyložili v Trnave. Jej otec cestoval zo školenia a síce skoro vôbec nepije vtedy to s kolegami prehnal a vo vlaku zaspal. Keď sa zobudil zistil, že vlak stojí na stanici. Chytil tašku a vypálil z vlaku, prebehol stanicu a zistil, že nie je v Bratislave. Zastavil prvého človeka a pýtal sa kde je.Ten mu hovorí, že na Námestí Slobody. On na to, že detaily ho nezaujímajú, stačí mesto.

Anděl,

(Jana, 21. 8. 2009 9:58)

z rozmlácenýho kostela...Pozerám a počúvam na ČT Kryla a uvažujem,prečo mám meniny na tak blbé výročie.Matne si pamätám ako s rodičmi nebola reč a išli sme sa pozrieť na Vajnorskú alebo Trnavskú ulicu a boli tam tanky.

Bicykel.

(Já, já,já a jenom já..., 18. 8. 2009 8:40)

Pred pár mesiacmi nám Peťo Zmeko priniesol horský bicykel, že mu doma zavadzia. V Tekove ho ale šikovne oprel medzi auto a vozík a pri odchode sme ho prešli.Jano Valentovič ho začal opravovať a nakoniec zachránil sedačku, reťaz,lanká, plášte a duše a gumičky do bŕzd.Neviem ako na tom budem chodiť do roboty.

Kaulana.

(Jana, 18. 8. 2009 8:32)

Baba jedna stará mi urobila veľkú radosť o to väčšiu, že som mala veľký podiel na jej príprave.Keď som ju brávala von tak som si spievala: "Už ide nocou stará kára." a do dnešného dňa sme sa nedohodli, ktorá z nás to je.

Susedko, malý....

(Jana, 12. 8. 2009 11:47)

Všetky úrady a inštitúcie na Slovensku poznajú meno nášho suseda.Vďaka jeho sťažnostiam sme úradmi najsledovanejšia stajňa na Slovensku, posledná inštitúcia, ktorá ho nepoznala bolo Závodisko,ale hneď po prvom maily si urobili svoj názor a obraz.Zo začiatku som sa kvôli nemu trápila a teraz už len tipujeme kam ešte nepísal(mám ešte tri tajné tipy a som zvedavá či na ne príde)Kverulant je proste taký, je to choroba a máme z toho už srandu.

Bažant.

(Jana, 11. 8. 2009 12:22)

Z dôvodu vysokého dátumu a veľkého hladu (Tí čo to poznajú,vedia že je to nepríjemná kombinácia)som urobila hľbkovú sondu v mrazáku v nádeji, že tam niečo nájdem. Našla. V období poľovačiek k nám kamarátka priniesla darovaného bažanta a poprosila Bruna, nech jej ho ošklbe.Visel pred maštalou a vedela som, že Bruno na pár dní odchádza tak som mu to stále pripomínala, bažant zmizol a bolo mi oznámené, že je v mrazáku. Áno je v mrazáku ale komplet aj s perím.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »