Choď na obsah Choď na menu
 


Tu chcem písať o Obíkovi a o mne.Novinky, zážitky, pocity, úspechy aj neúspechy, radosti každodenného života, ale aj výnimočných chvíľ. O tom, čo nám život nadelil, dal, ponúkol a zobral. O tom, čo sa nám podarilo, čo sme dokázali, čo sme pokazili. Rozmýšľať ako ďalej, napraviť pokazené, vylepšiť hotové a budovať lepšie.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dopravný prostriedok.

(Jana, 10. 8. 2009 13:32)

Minulý týždeň sme mali zásobovacie doobedie a poobede sme odjazdili dva loty a na Obajza mi nezostal čas, lebo som musela ísť na nočnú. Hodila som naňho sedlo, obklusala lúku a do roboty prišla na koni. Chlapi ako ma vždy čakajú v aute, aby mohli vypadnúť sa zrazu vôbec neponáhľali, poobdivovali Obajza a mali zážitok(Bruno o siedmej preňho prišiel).Na druhý deň ma znovu čakali a na roh postavili mladého žeriavnika a ten hlásil: Strážna služba už ide, počet zvierat dva kusy(psy),dopravný prostriedok bicykel.Boli sklamaní.

Obžerské orgie...

(Já, já,já a jenom já..., 1. 8. 2009 14:45)

Počula som, že obžerstvo je hriech a tak veselo hrešíme.
Vyhrala so na celej čiare!!! Jedlo, ktoré Filip ešte nejedol bola tarhoňa. Recept, ktorý nepozná je:Kura v montérkach.V hypermarkete kúpite grilované kura a pri jedení musíte mať montérky. Môžete si po jedle v pohode do montérok utrieť ruky.

Filipes...

(Jana, 31. 7. 2009 13:48)

Je už na ceste k nám pre Karla, bolesť trochu prešla a naše spolužitie s Filipom sa zas mení na súťaž vo varení. Mám preňho pripravené jedlo, ktoré ešte nejedol a recept, ktorý určite nepozná. Prezradím až po konzumácii. Najviac sa na našu rivalitu tešia Stanky a Bruno,nezávislí rozhodcovia s veľkým apetítom. Držte palce,aby som vyhrala.

Kombinácia.

(Jana, 30. 7. 2009 8:10)

Na derby deň bol veľmi zvláštny dostih. Veľa koní bolo škrtnutých a ešte viac nevošlo do štartovacích boxov. Odštartovali traja a kamarát na nás spokojne máva tiketom, že ich tam má všetkých troch na veľké poradie, kombináciu. Ale jeden z koní to v cieľovej rovine otočil a spakoval to domov.Urobil si vlastnú kombináciu...

Alkérka.

(Jana, 29. 7. 2009 15:28)

Človek si pokazí Alkérku zlým motacím remeňom.Na porazenie. Bruno odišiel na tri dni na stredné Slovensko a odchádzal veľmi nerád, lebo som tak zachrípnutá, že nemôžem rozprávať. Konečne som ticho a on nie je doma. V záhrade burina vyhrala na celej čiare a som ako naši bývalí susedia. Tiež stáli po pás v burine a hovorili: Tu by to malo niekde byť.

Zátišie.

(Zase ja., 28. 7. 2009 15:16)

Sedím ráno v kuchyni, pijem kávu a pozerám na mrazák. Z dôvodu nedostatku času a nevyvinutého zmyslu pre poriadok sa tam nachádza:nová plachta na seno,ruksak, mikina, karbobrúska, poháre z Tekova,manuál k rádiu,pasy koní,predlžovačka, vedro uhoriek, psie vodítko, nejaká upomienka, zopár pohárov zavarených hrušiek a kus starého chleba pre kone.Ešte, že máme taký veľký mrazák.Pozerala som predchádzajúce príspevky a je tam veľa pravopisných chýb, tak my to prepáčte.

Smútok.

(Jana, 27. 7. 2009 10:52)

Odchádza nám Karel, čím viac sa to blíži, tým si viac uvedomujem ako ho mám rada. Keď sa zabuchla brána za Nokiou, tak sme šťastný ako blchy skákali dva metre a miesto smútenia sme mali chuť urobiť kvalitný žúr. Hlavne Obík príde o kamaráta.Celú jeseň a zimu plece pri pleci,z nohy na nohu a anglickým kľudom poriadali poznávacie výlety po okolitých záhradách.S detektívnym inštinktom a výkonmi elitných prieskumákov našli každú dieru v plotoch.

Zrada

(Jana, 23. 7. 2009 13:29)

Zradila ma najlepšia kamarátka - umývačka riadu. Zrovna v období, keď treba zavárať, tak sa na mňa vyflákla.Podľa opravára to vyzerá na úplný koniec nášho priateľstva.

Strúhanka.

(Jana, 22. 7. 2009 9:27)

Ak máte doma kone, môžte si spraviť rýchlo a lacno výbornú strúhanku. Potrebujete k tomu: Darovanú igelitku suchých rožkov (dobre zaviazanú a pohodenú pred stajňou),nenažraného koňa, ktorý zdrhol z boxu. V snahe dostať sa k rožkom igelitku dôkladne požuje. Potom koňa chytíte, igelitku mu vyrvete z papule, vysypete a môžte obaľovať.Dobrú chuť!

Kto mi poradí...

( Jana, 21. 7. 2009 12:39)

Čítala som, že rozdiel medzi ženským a mužským mozgom je v tom, že žena sa dokáže sústrediť a robiť naraz aj viac vecí. Muž sa sústredí a robí len jednu. Nechápem ale prečo mu pri tom musia pomáhať aspoň tri ženy.

Marek

(Jana, 16. 7. 2009 12:46)

Mačkač na ovos je výborný. Vďaka nemu na teba myslím každý deň. Keď musím mačkať, ale aj keď náhodou nemusím.

Trenčín, Trnava....

(Jana, 16. 7. 2009 10:07)

Bolo to veľmi dávno. Cestovali sme z majstrákov v Liptovskom Jáne a cestou sme v noci stáli v motoreste Maják pri Trenčíne.Chalani si všimli,že v priekope spí
opitý chlap prikrytý bicyklom.Nezaváhali ani chvíľu, chlapa naložili do trambusu a vyložili sme ho v Trnave na námestí bez toho, aby sa zobudil.Škoda, že sme ho ráno nemohli sledovať a vôbec, čo si dodnes myslí, ako sa tam dostal.

New Tekov...

(Jana, 14. 7. 2009 13:50)

moc sa nám nedarilo, vlastne vôbec. Záplavy urobili svoje, asi sme mali zostať doma.Dnes máme ešte trochu voľno, no od zajtra začneme zas makať.Bruno od rána hľadá svoje golfové ponožky (majú osemnásť dier).

24 hodín denne

(Jana, 7. 7. 2009 8:02)

nestačí.Robota sa valí z každej strany a má náskok niekoľko konských dľžok.Držím sa hesla: Farmárova žena je o štvrtej ráno v posteli iba keď rodí, alebo je mŕtva,no moc mi to nepomáha.

Doba dozrievania...

(Jana, 5. 7. 2009 10:50)

nie môjho, ale marhúľ. Tri dni zápasím s obrovskou úrodou a zaváram. Do dlhého radu sa zaradili aj prvé uhorky. Spomenula som si na Betty Mc,Donaldovú: Tu sa žena nehodnotí podľa toho koľko má pod svetrom, ale podľa toho koľko toho má v komore.

Daruj krv,

(Jana, 4. 7. 2009 19:31)

zachrániš psí život. Tohto hesla sa drží Jeremy a dnes zas nedobrovoľne daroval krv. Nás veterinár ho ľúbi a volá ho živá krvná konzerva. Po okolí sa túla veľa Jeremyho pokrvných bratov.

Blázni,

(Jana, 2. 7. 2009 9:30)

a hneď celá kopa.Voda začala klesať a stavba v Devínskej sa vynorila ako Mys Dobrej Nádeje.Aktívny majstry tam hneď poslali valec a bager.Voda začala stúpať a stroje odrezala od zbytku sveta.Nahrnuli obrovskú kopu štrku a na ňu ich zaparkovali.Mňa tam poslali strážiť. Sedela som v aute na brehu a svetlami ich občas skontrolovala.Asi o jedenástej večer vedľa mňa zastali policajti a pýtali sa čo tam robím.Povedala som,že strážim a zasvietila na bagre vzdialené asi 150 metrov od brehu.V momente mi skontrolovali doklady a chceli vedieť ako to budem riešiť, keď sa niečo stane.Tak som im oznámila, že ja mám iba zavolať policajtov. Vyvalili oči na mňa, pozreli na bagre, na vodu, sadli do auta a zmizli.Asi išli na veliteľstvo fasovať neoprén.

Chuck Norris.

(Jana, 26. 6. 2009 21:42)

Dnes som stretla Chucka Norrisa, nie hollywoodskeho Texas Rangera,ale nášho devínskeho, bezdomovca Jana.Nezarába síce také milióny ako jeho dvojník ale zato veľmi rád a čulo obchoduje.Má jednotnú cenu aj menu: kus-poldeci borovičky. Za pol roka máme doma: ruksak-borovička, rádio-borovička, dve šiltovky-borovička,dve tašky na plece-borovička,nabíjačka na Nokiu,baterka, slúchátká a obal- dve borovičky.Zdražel potvora, ale zdôvodnil to svetovou krízou.

Záplavy.

(Jana, 26. 6. 2009 12:09)

Už nikdy nebudem nadávať, keď budem musieť polievať záhradu. Príroda to vzala do vlastných rúk a značne to prehnala. Jedno pracovisko v Devínskej nám komplet zaplavilo.Plastový prenosný záchod sa vydal na ladnú plavbu medzi bunkami a vôbec sa nechcel vzdať získanej slobody. Žeriavnik ho lovil ako rybu.Kone majú miesto výbehu bazén a môžu sa cítiť ako V Dubaji.

Vodoliečba...

(Jana, 23. 6. 2009 8:04)

Vonku je úplné dopustenie,prší už tretí deň. V sobotu sme mali ísť voziť s kamarátovými huculmi turistov na Dni Moravy, ale akciu zrušili.Tak sme trávili poobedie bitkou o najvýhodnejšie pozície na gauči, pred televízorom a pri hrnci.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »