Choď na obsah Choď na menu
 


Tu chcem písať o Obíkovi a o mne.Novinky, zážitky, pocity, úspechy aj neúspechy, radosti každodenného života, ale aj výnimočných chvíľ. O tom, čo nám život nadelil, dal, ponúkol a zobral. O tom, čo sa nám podarilo, čo sme dokázali, čo sme pokazili. Rozmýšľať ako ďalej, napraviť pokazené, vylepšiť hotové a budovať lepšie.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prší...

(Jana, 31. 5. 2010 11:42)

a človeka z toho môže ....V záhrade bude tento rok asi úplné ....Všetko stojí, čo narástlo zožrali bezdomovci/slimáci/ zvyšok rozryl trtko /krtko/ a to čo zostalo hnije.Uhorky chytajú pleseň a to ešte nezačali ani kvitnúť. Hlavne, že som si dohodla kamarátky na zaváranie.Tento rok sa veru nenarobia.

Dane.

(Jana, 30. 5. 2010 19:25)

Sused napísal, že keď nebudem platiť dane za kone tak to bude riešiť aj v Štrasburgu, už som sa tešila na ním platený výlet. Išla by som tam na jeho náklady už o dva dni skôr, aby som niečo videla, veď sami viete kam sa pri koňoch dostanete.Ale asi za takýchto podmienok sa zas nikam nedostanem.

Počítač.

(Jana, 30. 5. 2010 8:08)

Dlho som nepísala,lebo počítač mal zdravotné problémy, a jeho súkromný internista nemal čas.Nie,že by nebolo o čom ale teraz neviem čo prvé.Sused ma zas udal na políciu, že neplatím dane za kone /ktoré nemusím ,mám na to potvrdenie z daňového úradu/ale asi ho podám. Predbežne sme to so s kamarátkou spočítali a štát mi vráti vyše 8OO eur.Dobré nie?

Podnikanie.

(Jana, 30. 4. 2010 16:59)

Vďaka novej práci som spoznala kopu taxikárov,policajtov,SBS-károv ale aj prostitútiek. Minule sa v noci vyťahovali, koľko ktorá zarobila tak som im navrhla, že sa vykašlem na moju robotu a budem s nimi šlapať. Škarede na mňa pozreli a povedali, že nie, bola by som nová a zobrala im všetky kšefty. Tak bol môj nápad na nové lukratívne podnikanie zatrhnutý hneď v zárodku.

Kačica.

(Jana, 26. 4. 2010 8:39)

Naša láska k zvieratám nemá hraníc.Na dostihy sme zobrali aj kačicu, bola síce už upečená, ale bola.

Šťuky.

(Jana, 20. 4. 2010 14:22)

Bola som ešte taký dorastenec a otec začal chodiť na ryby. Doniesol dve štuky/také na hranici miery a hlavne, aby mu mama verila,že chodí chytať./Keď boli tri dni vo vani tak sa mama rozhodla,že ich pustíme do jazera. Lovili sme ich asi hodinu, vytopili kúpeľku,a nakoniec zazvonili u suseda,nech nám ide pomôcť. Ten na nás obidve kompletne mokré s pozrel a poradil: Vypustite z vane vodu.

Voľno.

(Jana, 19. 4. 2010 10:59)

Mám dva dni voľno, ale ako pozerám okolo seba potrebovala by som ho tak dva roky.Obajz mi urobil radosť, choval sa na dostihoch ako starý profík,nebol na dostihoch ale na výlete.

Vodítko.

(Jana, 12. 4. 2010 16:09)

Hák na káry a postroje nás počkal na závodisku v maštali celú zimu, ale Borove nové vodítko zmenilo majiteľa hneď prvý deň.

Obajz.

(Jana, 12. 4. 2010 11:43)

Aj kone majú svoje dni.Obajz so mnou dnes lietal po lúke,ako šibnutý.Môžem to nazvať len neurčité zrýchlené presuny, a ako kultúrne vložky do toho vkladal hrbáky, a uskakovanie.

Kto maže, ten...

(Jana, 12. 4. 2010 7:40)

Boro kúpil Stingovi Veyxat na chrbát a pýtal sa či mu pomáha. Bruno hovorí:"Pomáha dvakrát som si s ním natrel chrbát a už ma skoro kríže nebolia."

Šteňatá.

(Ja a zas ja., 5. 4. 2010 15:20)

Šteňatá sme porozdávali a vyzerá to, že sa majú všetky dobre. V sobotu sme išli z obchodu a stretli kamaráta, ktorý venčil šteňa od nás. Hovorím Brunovi:"Pozri aké pekné šteňa, a dávali ich zadarmo, mohli sme si aj my jedno zobrať!"

Vajcia

(Jana, 5. 4. 2010 15:06)

Všetkým chlapom na Veľkú noc prajem modré vajcia!!!

Vianoce.

(Zas ja., 3. 4. 2010 20:44)

Pred tromi rokmi boli aj divoké Vianoce. Bruno odišiel k mame a Nokia dostala ťažkú koliku.Dni a noci som strávila v boxe driemajúc na kýbly a vymieňaním infúzií.Kolika ustúpila, ale bolesti jej zostali a doktor diagnostikoval žalúdočné vredy.Všetky zásoby liekov na vredy na ňu minul na dvakrát, a keď ma na Štefana o tretej ráno zobudila hrabaním, tak som sadla do auta a vyzbrojená receptom som zháňala otvorenú lekáreň.Magistra mi predala lieky a hovorí, že si mám dať jednu tabletku pred spaním. Ja jej na to:Štrnásť tabletiek, hneď ráno, to je pre koňa. Odvtedy som tam nebola, ale možno tam ešte stále stojí s otvorenými ústami.

Veľká noc.

(Jana, 3. 4. 2010 20:00)

Ja osobne mám rada Veľkú noc. Pred troma rokmi Bruno vozil chalanov, ktorí perfektne opravili starú hasičskú striekačku za kone. S Jostekovými ťažkými koňmi chodili po Devínskej polievali baby.Asi o jednej poobede mi volá Jostek, nech pripravím k bráne dva kýble vody pre kone. A ja,dobrá duša,som ich prichystala,ale nie pre kone,ale na seba.

Streda.

(Jana, 1. 4. 2010 20:23)

Všetci dospelí vedia, že streda je zástrčkový deň a viete aj, že vo štvrtok sú opravné termíny ?

Deficit spánku.

(Jana, 25. 3. 2010 12:18)

Po dvoch nočných sa moje myslenie,aktivita,rýchlosť a ladnosť pohybov dajú prirovnať čerstvo oživenému zombie.

Aspoň vtip.

(Jana, 24. 3. 2010 16:41)

Stretnú sa kamaráti a jeden sa pýta:"Máš rád sex v trojke?" "Jasné!" odpovedá druhý. "Tak utekaj domov."

Nepíšem.

(Jana, 22. 3. 2010 12:09)

Lebo nie je čas. Nie, že by nebolo o čom. V robote je záhul ale aj sranda. Konečne som si prestala dávať s pokladňou K.O./Never say never/.Šteňatá rastú a robia neporiadok.Kone makajú a robia neporiadok.Ja makám a robím neporiadok.Bruno maká a robí neporiadok. Susedko vypisuje a je smiešny.Už sa pod to ani nepodpíše, ale píše v mene svojej ženy, ktorá o tom možno ani nevie.Donutil by povedal:Porát se něco deje.Keď chytím lepší pracovný biorytmus doplním detaily.Prajem pekné jarné dni a dobrého suseda.

Veronika.

(Jana, 15. 3. 2010 11:03)

Veronika ma poučila, že/vďaka šteňatám/sa noviny delia na savé a nesavé. Je jedno či sú to letáky, bulvár alebo výber literárnej klasiky, podstatný je druh papiera.

Sírius.

(Jana, 14. 3. 2010 13:38)

Dnes nám Jeremy odišiel na psiu hviezdu, alebo do psieho neba. Hlavne, že sa netrápil a už teraz nám hrozne chýba.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »